blendax
08 اسفند 1401 - 13:41

هشدار تحلیلگر صهیونیست درباره بحرانی شدن وضعیت کرانه باختری

یک تحلیلگر صهیونیست با هشدار درباره شرایط بحرانی حاکم بر نابلس و کل کرانه باختری، گفت: نتانیاهو ناتوان از مهار وضعیت کنونی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عاموس هرئیل تحلیلگر صهیونیست در روزنامه هاآرتص نسبت به تشدید تنش و درگیری‌ها در کرانه باختری هشدار داد.

وی افزود: اوضاع در کرانه باختری به آستانه انفجار رسیده و خاموش کردن این آتش بسیار دشوار خواهد بود، حوادث و رخدادهای روزهای اخیر بار دیگر ثابت کرد که نتانیاهو کنترل اوضاع را از دست داده است.

هرئیل تصریح کرد: عملیات اخیر در حواره و درگیری‌ها در نابلس جنگ و درگیری گسترده‌ای در کرانه باختری به دنبال خواهد داشت که سرویس‌های امنیتی از مدت‌ها پیش نسبت به آن هشدار داده‌اند.

گفتنی است شامگاه گذشته در پی عملیات ضدصهیونیستی یک جوان فلسطینی در شهرک حواره در جنوب نابلس که به هلاکت دو شهرک نشین منجر شد، شمار زیادی از شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان این رژیم به این شهرک یورش بردند.

منابع محلی اعلام کردند که در حمله وحشیانه امشب صهیونیست‌ها به نابلس یک فلسطینی شهید و بیش از ۳۹۰ نفر دیگر زخمی شدند. به گفته این منابع، صهیونیست‌ها ۱۰۰ خودرو و ۳۵ خانه را در شهرک حواره به طور کامل آتش زدند و ۴۰ خانه دیگر نیز دچار آتش‌سوزی جزئی شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1060928